bownik-1

BOWNIK

Bownik to projekt, który tworzy wokalista Michał Bownik oraz towarzyszący mu muzycy: Adam Półtorak oraz Andrzej Siwoń. Wcześniej działali pod nazwą Control The Weather. Wspólnie trochę dla żartu, trochę z przekory, kategoryzują swoją twórczość jako “vegan disco”. Z pewnością można stwierdzić, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną i przez cały czas śmiało eksperymentują.

Starają się przełożyć emocje na obraz i dźwięk, jednocześnie znajdując kompromis pomiędzy tym co delikatne i przyjemne, a tym co ambitne i nieoczywiste. Rozpoczęli współpracę z reżyserem Piotrem Stasikiem (twórcą filmów “Koniec lata”, “Dziennik z podróży”), w efekcie której powstał audiowizualny cykl składający się z czterech teledysków.

Rok 2016 rozpoczęli koncertem u boku Charliego Winstona w warszawskiej Proximie oraz znakomitym występem podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych. W kwietniu Bownik (jeszcze jako Control The Weather) wystąpili podczas Enea Spring Break w Poznaniu. Zespół zyskał mnóstwo pozytywnych reakcji oraz opinii po koncercie. Jacek Świąder z Gazety Wyborczej wyróżnił projekt jako jedno z siedmiu olśnień Spring Break 2016!